2 grudnia zostanie uruchomiony w Radomsku separator osocza

2 grudnia zostanie uruchomiony w Radomsku separator osocza Fot. Adam Staśkiewicz

W środę, 2 grudnia 2020 r. w Radomsku zostanie uruchomiony separator osocza, dzięki któremu mieszkańcy miasta i powiatu, którzy pokonali koronawirusa będą mogli oddawać osocze, niezbędne do ratowania zdrowia i życia osób zakażonych COVID-19.

O dokładnej dacie uruchomienia w Radomsku separatora osocza poinformowała starosta powiatu radomszczańskiego, Beata Pokora.

Urządzenie będzie przekazane do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, które to będzie go wykorzystywać w punkcie krwiodawstwa, zlokalizowanym w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Separator osocza został sfinansowany ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. O to, by trafił on do Radomska zabiegał wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra. Wniosek w tej sprawie wystosował do Urzędu Wojewódzkiego również Zarząd Powiatu Radomszczańskiego.

- Pragnę docenić podjętą przez Panią (starostę Beatę Pokorę - dop. aut) inicjatywę oraz zaangażowanie jednostki w liczne działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby wywołanej przez SARS-CoV-2 – napisał wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra w piśmie skierowanym do starosty Beaty Pokory.

Obecnie, mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego, którzy chcą oddać osocze, muszą jechać do Łodzi.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko szpital radomsko separator osocza wicewojewoda łódzki krzysztof ciecióra koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE