2 228 263 zł na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

2 228 263 zł na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami Fot. Starostwo Powiatowe

Obradowała Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

W piątek 5 marca, Członkowie Rady analizowali sprawozdania z wykorzystania środków PFRON na rehabilitację społeczną i zawodową w 2020 r. Zapoznali się także z informacją na temat realizacji ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. oraz na temat realizacji pilotażowego programu ,,Rehabilitacja 25 plus” na rok szkolny 2020/21.

Rada pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu dotyczący określenia rodzajów zadań i podziału środków finansowych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych przez powiat w 2021 ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota przyznanych środków wynosi 2 228 263 zł (w tym 867 840 zł na finansowanie działania warsztatów terapii zajęciowej).

Uchwała w marcu trafi pod obrady Rady Powiatu. Przekazana w tym roku z PFRON kwota dofinansowania – o ile taka będzie decyzja Rady Powiatu – pozwoli po raz pierwszy od około dziesięciu lat zabezpieczyć pieniądze na dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych dla dorosłych.

Więcej o:
niepełnosprawni wsparcie dla niepełnosprawnych rada radosmko wsparcie radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE