14 kolizji w ciągu jednej doby

14 kolizji w ciągu jednej doby

Tylko wczoraj, 12 września policja odnotowała czternaście kolizji drogowych, z których większość wydarzyła się na remontowanym odcinku autostrady A1.

Zwężona jezdnia z czterech pasów dla obu kierunków ruchu na remontowanym odcinku autostrady A1, do dwóch w stronę Częstochowy i jednego w przeciwną, powoduje, że praktycznie każdego dnia funkcjonariusze policji odnotowują tam zdarzenia drogowe.

Kolizje najczęściej dotyczą najechań na słupki ostrzegawcze rozdzielające pasy, które powodują różnego rodzaju uszkodzenia pojazdów, jak stłuczenie szyby, czy lusterka.

W czwartkowych kolizjach na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało.

Po ukończeniu wszystkich remontowanych odcinków autostrada A1, będzie ona miała ok. 580 km długości. Kierowcy już korzystają z blisko 480 km autostrady A1, z czego ok. 152 km to odcinek koncesyjny. Kolejne 102 km są w budowie.

Czytaj więcej: Postęp prac przy budowie autostrady A1

Pierwsze z przebudowywanych odcinków A1, GDDKiA odda do ruchu w IV kwartale 2021 roku i z końcem tego roku przejedziemy całą trasą od Tuszyna do Częstochowy korzystając tymczasowo z jednej jezdni pomiędzy Piotrkowem i Kamieńskiem. Druga jezdnia będzie gotowa w grudniu 2022 r.

Czytaj także: Budowa A1: Zamknięcie drogi Radomsko – Malutkie – Dobryszyce

Więcej o:
policja radomsko autostrada a1 remont kolizje drogowe radomsko kolizje a1 policja a1 kolizje policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE