11 minut trwało spotkanie Zespołu ds. kontroli w PGK

Fot. Klaudia Gajda

Na piątek zwołano pierwsze posiedzenie Zespołu ds. kontroli miejskiej spółki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Zajmować się miano prawidłowością i zgodnością z prawem postępowania dotyczącego dostarczania węgla/miału prowadzonego przez spółkę w 2017 roku. Ze względu jednak na to, że sprawą zajęła się prokuratura i jej spółka przekazała dokumentację potrzebną w tym postępowaniu, władze PGK postanowiły nie odpowiadać na żadne z ewentualnie zadawanych pytań. Stąd też szybkie zakończenie posiedzenia.

W skład zespołu kontrolnego wchodzą Wioletta Pal oraz Bartłomiej Biskup. Miejscy radni chcieli zadać zarządowi spółki PGK szereg pytań i wyjaśnić ewentualne nieprawidłowości związane m.in. z opinią prawną z 2014 roku w oparciu, o którą prowadzone było postępowanie w roku 2017.

- Najprościej mówiąc problem, według Zespołu Kontrolnego, dotyczy dużych pieniędzy jakie Spółka wydaje na zakup węgla i miału. Ja chce podkreślić, z całą mocą i stanowczością, że zespół kontrolny nie oskarża spółki – komentuje szefowa Zespołu Kontrolnego Wioletta Pal.

Władze spółki z Markiem Glądalskim na czele, tłumacząc się tym, że sprawą zainteresowała się prokuratura i to temu organowi przekazane zostały wszelkie dokumentacje, zapowiedział, że na tym posiedzeniu zespołu na pytania nie będą odpowiadać.

- Myśmy byli przygotowani do tego by wyjaśnić wszystko Zespołowi Kontrolnemu, ale ponieważ przedwczoraj z Piotrkowa przyjechali Panowie, zabrali wszystkie dokumenty, więc po co wyręczać prokuraturę. My jako zarząd jesteśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że prokuratura najlepiej to wyjaśni – mówi Marek Glądalski, prezes PGK.

Zarząd spółki podkreśla, że nie było żadnych nieprawidłowości przy zakupie opału.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
pgk radomsko radomsko pgk zespół zontrolny prawidłowości zakupu węgla miału węgiel miał pgk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE