11. Edycja Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi

11. Edycja Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej odbędzie się w Łodzi między 15 a 18 października.Tegoroczny Festiwal będzie inny niż zwykle. Będzie to połączenie wydarzeń online i offline!

Ale tradycyjnie, poza nieoczywistym repertuarem, odbędą się panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. Kamera Akcja to wydarzenie filmowe skierowane do wszystkich miłośników kina i jedyne wydarzenie w Europie poświęcone działalności krytyków filmowych. Organizowany od 2010 roku festiwal przyczynia się do rozwoju krytyki filmowej, edukuje, uczy krytycznego odbioru sztuki filmowej. 

Jak zapowiadają organizatorzy podczas FKA odbędą się dwie niezależne części edukacyjne: druga edycja Akcji Edukacji (case study, warsztaty czy spotkania z książką) i wydarzenie branżowe poświęcone serialom - Serio Pro (dyskusje, round table, warsztaty i master class'y).

Wśród gości: Ewa Puszczyńska, Grażyna Torbicka, Tomasz Raczek, Radosław Ładczuk, Mariusz Wilczyński, Łukasz Dzięcioł.

Festiwal to także trzy konkursy:

Krytyk Pisze: To okazja, aby dać się poznać osobom uprawiającym krytykę filmową, ale również tym, którzy tworzą kino. To jedyny konkurs Twoją pracę poddajemy gustom i osądom dwóch składów jurorskich: Jury Twórców i Jury Krytyków.

Krytyk mówi: Jeśli jesteś na bieżąco z kanałami ulubionych vlogerów/-ek, podcasterów/-ek lub wideoeseistów/-ek, to ten moment, kiedy wspólnie z nami możesz nagrodzić ich pracę!

Konkurs etiud i animacji: od 11. edycji w rywalizacji o najlepszą etiudę live action (fabuły, dokumenty, eksperymenty) oraz o najlepszą animację będą rywalizować twórcy i twórczynie z różnych państw. Dedykowany jest dla twórców filmów krótkometrażowych, o maksymalnym czasie trwania do 30 minut.

Więcej TUTAJ.

Więcej o:
festiwal łódź festiwal kamera akcja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE