10-tka strzelała w Bełchatowie

10-tka strzelała w Bełchatowie Fot. archiwum klubu - Tomek

W sobotę 1 grudnia odbyła się w Bełchatowie VIII Runda i zarazem Finał Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików w konkurencji karabin i pistolet pneumatyczny.

Zawodniczka Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego "10-ka" w Radomsku Wiktoria Karasek wystrzelała tytuł Wicemistrza Województwa Łódzkiego w konkurencji pistolet pneumatyczny. Puchar Województwa trafił do Krystiana Tarnoskiego ze SPOŁEM Łódź. Wiktoria zajęła również drugie miejsce w kategorii najlepszy zawodnik w Rankingu Pucharu Województwa Młodzików w 2018 roku.

Najlepszym zawodnikiem została Laura Komar z IGLICY Bełchatów wyprzedając Wiktorię o jeden punkt. Wiktorii przypadło również drugie miejsce w klasyfikacji VIII Rundy młodziczek w pistolecie. Pierwsze miejsce zdobyła zawodniczka SPOŁEM Łódź Wodzyńska Natalia wygrywając z Wiktorią dziesiątkami wewnętrznymi.

Również drugie miejsce w klasyfikacji VIII Rundy młodzików w pistolecie pneumatycznym wystrzelał Kuba Gal. Kuba w Rankingu Pucharu Województwa zajął 5 lokatę.

W kategorii młodzików w pistolecie pneumatycznym startowali także młodsi zawodnicy "10-tki": Hania Rusin, Maksymilian Kępiński, Artur Kucharski (debiutujący na zawodach) oraz najmłodszy uczestnik całych zawodów Filip Makowski. Filip wystrzelał znakomity wynik 335 pkt.

W sobotnich zawodach startowali też juniorzy młodsi, pistoleciarze: Agnieszka Brzozowska i Wiktor Blada. Agnieszka wywalczyła złoty medal rywalizując z zawodniczką z Iglicy Bełchatów a dla Wiktora, członka Kadry Narodowej Juniorów był to start treningowy ponieważ w tej kategorii był jedynym zawodnikiem w tej kategorii.