10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W Radomsku nie będzie oficjalnych obchodów

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W Radomsku nie będzie oficjalnych obchodów Fot. UM w Radomsku

Dziś mija 10. rocznica katastrofy rządowego samolotu TU - 154, w której zginęło 96 osób. W Radomsku uroczystości dla uczczenia pamięci ofiar zwykle obywały się w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, władze miasta i powiatu podjęły decyzję, że w tym roku obchodów nie będzie.

- W tych trudnych dniach, w związku z sytuacją epidemiczną, jedynie symbolicznie możemy uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej - polskie elity polityczne i wojskowe, w tym ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

W katastrofie TU – 154, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku, zginęło 96 osób, wśród których byli: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące i załoga samolotu. Lecieli na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus rocznica smoleńsk obchody radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE