1 września planowany jest powrót dzieci do szkół; przy radykalnych wzrostach nauczanie zdalne

1 września planowany jest powrót dzieci do szkół; przy radykalnych wzrostach nauczanie zdalne Fot. pixabay.com

- 1 września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej - poinformował rzecznik głównego inspektora sanitarnego Jan Bondar.

Rzecznik GIS pytany w Polskim Radiu 24 o to, czy polskie szkoły będą przygotowane na 1 września i czy będą miały konkretne wytyczne dot. tego, jak postępować, żeby nie było nowych ognisk COVID-19 odpowiedział:

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje takie wytyczne, GIS pomaga, doradza. Wskazujemy obszary, które naszym zdaniem powinny być ujęte w tych wytycznych.

Jak mówił, wytyczne będą dotyczyły różnych rzeczy technicznych związanych z funkcjonowaniem szkoły.

- Chodzi o rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie. (...) generalnie tak, jak w innych obszarach życia tu też, jeśli by dochodziło do wzrostu zachorowań w danym regionie czy w danym powiecie, to ten regionalny, powiatowy mechanizm będzie dotyczył również szkół - wskazał Bondar.

Zaznaczył, że w pewnych sytuacjach czy jakichś radykalnych wzrostach zachorowań na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej, ale generalnie planowany jest normalny powrót do szkół 1 września.

- Nie ma tutaj większych przeciwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę - dodał.

Przyznał, że będzie to wyzwanie dla szkół i dla np. systemu ochrony zdrowia.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko szkoła koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE