Radomsko, Łódzkie 18.6o Sobota, 17 Sierpnia 2019

Zwycięstwo RKS Radomsko w spotkaniu z Kwiatkowicami

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Lider czwartoligowej tabeli RKS Radomsko, w niedzielę 5 maja zmierzył się na swoim boisku z LKS Kwiatkowice. Spotkanie to zakończyło się wygraną RKS 2:0 (1:0).

Przed tym spotkaniem, zespół gości prowadzony przez trenera Jakuba Olczyka miał 18 punktów mniej od radomszczan i zajmował czwarte miejsce w ligowej tabeli. Tyle tylko, że LKS Kwiatkowice już raz w tym sezonie wygrały z radomszczanami. Było to w rundzie jesiennej, a LKS triumfował 1:0. Mecz rozegrano wówczas w Radomsku, bo działacze z Kwiatkowic obawiali się kibiców RKS.

Rewanż udał się drużynie RKS. W niedzielnym spotkaniu wygrali z LKS Kwiatkowice 2:0 (1:0). Bramki strzelili: Łukasz Bocian w 16.min. oraz Krystian Wojtczak w drugiej połowie w doliczonym czasie gry. W 63. min. spotkania kontuzji nabawił się bramkarz RKS Krzysztof Pilarz i musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Michał Kanafa. RKS wciąż liderem tabeli.- Wydaje mi się, że mecz w moim wykonaniu na plus. Zanotowałem asystę, miałem kilka dobrych podań, żadnych strat. W pierwszej połowie w jednej akcji źle uderzyłem w piłkę, nie chcę się tłumaczyć kiepską murawą czy czymś innym, po prostu źle trafiłem, a szkoda bo mogło być 2:0 i po meczu. W szatni widzimy co się dzieje w Sieradzu, ale czujemy się mocni, wiemy, że to my jesteśmy liderem i wierzymy mocno, że awans będzie nasz - mówił po spotkaniu Łukasz Gloc.

- Poczułem lekki stres jak wchodziłem, takie uderzenie ciśnienia, ale z każdą minutą było już lepiej. Dla mnie to fajne wydarzenie w życiu, mam nadzieję, że dalej będę się rozwijał i pomogę drużynie jeszcze nie raz. Miałem jedną ważną interwencje i tak po tej interwencji dostałem sporo pewności siebie i było już tylko lepiej - dodał z kolei wprowadzony bramkarz Michał Kanafa.

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: K. Pilarz – A. Klepczyński, D. Danilczyk, K. Sadziński, B. Turniak, M. Przybylski, Ł. Bocian, K. Kolasa, Ł. Gloc, A. Saktura
Wyjściowa LKS Kwiatkowice: M. Michalak, P. Różycki, Ł. Pierzyński, Ł. Kubiak, Ł. Szmidt, M. Bogdan, Ł. Rakowski, K. Sut, R. Jurkowski, M. Stasiak, D. Woźniak

Wyniki 27. kolejki

sobota – 4 maja
Włókniarz Zelów – Zjednoczeni Stryków 1:0
Warta Działoszyn – Ceramika Opoczno 2:0
Pogoń Zduńska Wola – Stal Niewiadów 3:0
Omega Kleszczów – Termy Ner Poddębic 5:1
Warta Sieradz – Boruta Zgierz 2:0
niedziela – 5 maja
RKS Radomsko – LKS Kwiatkowice 2:0
Pelikan II Łowicz – Pilica Przedbórz 7:4
Orkan Buczek – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2

Czołówka tabeli:

1. RKS Radomsko            25    63    66:14    
2. Warta Sieradz                26    63    68:26    
3. KS Sand Bus Kutno         25    52    55:32   

W następnej kolejce RKS zagra na wyjeździe z Pilicą Przedbórz, przedostatnim zespołem ligi.

komentarze