Zwycięstwo napawające optymizmem. Błonianka Błonie – RKS Radomsko 1:4

Po czterech z rzędu meczach bez wygranej w III lidze, w grupie spadkowej RKS Radomsko, wreszcie zwyciężył. Drużyna trenera Roberta Szwarca wygrała w sobotę 15 maja, na wyjeździe z Błonianką Błonie 1:4 (0:2).

Mecz ułożył się dla radomszczan znakomicie. Już w 6. minucie Mateusz Szela pokonał bramkarza Błonianki. RKS uzyskał przewagę i w 20. minucie prowadził już 2:0, po bramce samobójczej. Niefortunnym strzelcem okazał Filip Arak.

W drugich 45 minutach radomszczanie dalej przeważali i w 69 minucie Robert Ziółkowski, a potem Bartosz Machaj strzelili gole. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Szymona Śmiecińskiego.

Mimo wygranej, RKS Radomsko nadal znajduje się w strefie spadkowej. Na koncie ma 38 punktów.

Błonianka Błonie – RKS Radomsko 1:4 (0:2)
S. Śmieciński 83 – M. Szela 6, F. Arak (samobójczy) 20, R. Ziółkowski 69, B. Machaj 78

Wyjściowa jedenastka RKS: Humerski – Kolasa, Bocian, Winkler, Śmigielski, Pawłowski, Basiuk, Szela, Głowiński, Machaj, Niedzielski

W sobotę (22 maja) RKS podejmie KS Wasilków, ostatni zespół w tabeli grupy pierwszej III ligi. Ten mecz trzeba wygrać. Spotkanie obejrzą z trybun kibice żółto-niebieskich.