Zwrot towaru zależy od dobrej woli sprzedawcy

Zwrot towaru zależy od dobrej woli sprzedawcy Fot. M. Kołaczkowski

Świąteczne zakupy to ten okres, na który niektórzy wyczekują z niecierpliwością. To czas największych wyprzedaży w ciągu roku. Oczywiście obniżki i promocje mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, którzy nie do końca wierzą w promocje oferowane przez niektóre sklepy.

Z roku na rok internauci coraz częściej zaczynają wyśmiewać promocje i zwyczaje, które rosną wokół tego zjawiska. W tym okresie wprost tracimy głowy, bo pozornie można kupić więcej i taniej.

- We wszystkim jest wskazany zdrowy rozsądek i pewna wstrzemięźliwość. Należy pamiętać, iż w obowiązujących przepisach nie odnajdziemy podstawy zwrotu towaru zakupionego w sklepach stacjonarnych. Każdy zakup winien być zatem przemyślany, bowiem sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć od nas produktu i oddać nam pieniędzy. Ewentualny zwrot towaru  zależy zatem wyłącznie od jego dobrej woli - przestrzega Michał Sewerynek rzecznik konsumentów w powiecie radomszczańskim.

O czym jeszcze warto pamiętać? Kilku cennych rad udzieli Michał Sewerynek w programie „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl w piątek 1 grudnia. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk michał sewerynek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE