Zwolnienia lekarskie online – bez wychodzenia z domu

Zwolnienia lekarskie online – bez wychodzenia z domu

W wyniku różnych perypetii ze zdrowiem często nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Nagła choroba wyklucza nas często z możliwości wykonywania pracy. Zwolnienie lekarskie L4 przez internet (w formie elektronicznej) pozwoli szybko załatwić kwestie formalne u pracodawcy związane z naszą chorobą.

Zdarza się, że nasz stan zdrowia w ciągu jednej chwili ulega pogorszeniu. W związku z tym nie możemy wykonywać swoich obowiązków – także tych zawodowych. Wtedy to racjonalnym ratunkiem jest zwolnienie lekarskie. W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego musimy się udać do lekarza, który je wystawi w szybkim trybie, a to nie zawsze jest takie łatwe. Po pierwsze dlatego, że stan zdrowia pacjenta często uniemożliwia mu taką wizytą, a po drugie – na wizytę u lekarza trzeba czasami długo czekać. Zwolnienie L4 przez internet jest w takich przypadkach polecanym rozwiązaniem.

Jak skorzystać z usługi zwolnienie lekarskie online?

Zwolnienie online to takie, które jest wystawiane w formie dokumentu elektronicznego. Aby doszło do tego, by otrzymać zwolnienie online, konieczna jest konsultacja lekarska online. Jej zaletą jest to, że nawet podczas takiego stanu zdrowia pacjenta, który uniemożliwia mu wyjście z domu, wizyta taka może się bezproblemowo odbyć. Takie konsultacje online można zamówić z lekarzami o różnych specjalizacjach. Zaświadczenie lekarskie wystawione w ten sposób jest tak samo legalne i prawomocne jak to wystawione podczas wizyty lekarskiej stacjonarnej. Osoba na zwolnieniu lekarskim wystawionym tą metodą oczywiście ma prawo do pobierania świadczenia chorobowego. 

Zalety zwolnienia lekarskiego online

Przede wszystkim zwolnienie lekarskie L4 przez internet to szybkie działanie i oszczędność czasu pacjenta. To także wygoda, której trudno zaprzeczyć. Zwolnienie online to również oszczędność pieniędzy, gdyż zamiast w pośpiechu zamawiać wizytę w prywatnym stacjonarnym gabinecie, możemy skorzystać z wygodnej porady online. Poza tym dziś istnieje także opcja konsultacji online i L4 online na NFZ. Warto też dodać, że takie konsultacje online odbywają się 24/7, a w przypadku niespodziewanych chorób jest to opcja niezwykle przydatna. L4 online to także dostarczenie zwolnienia drogą internetową do ZUS-u i twojego pracodawcy. Nie trzeba się więc martwić o doręczenie zwolnienia.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie i recepty przez internet to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzysta wielu pacjentów. Jest ono wykorzystywane nie tylko w celu usprawiedliwienia nieobecności w pracy. W ten sposób można też uzyskać zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego, jeśli jest to naprawdę konieczne. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE