ZUS zakończył wysyłkę decyzji waloryzacyjnych

ZUS zakończył wysyłkę decyzji waloryzacyjnych

Ponad tydzień przed terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 8 mln decyzji waloryzacyjnych. Ostatnia partia listów wyszła już do adresatów. W województwie łódzkim pisma zostały skierowane do ponad 560 tys. osób.

Łącznie do emerytów, rencistów oraz osób na świadczeniach przedemerytalnych trafiło  8 277 951 listów. Wysyłka decyzji waloryzacyjnych ruszyła 11 marca i miała potrwać nieco ponad miesiąc do 12 kwietnia. Jednak ostatnie 318 tys. listów zostało przekazanych do wysyłki i wysłanych już 4 kwietnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wraz z ostatnim terminem płatności świadczeń (25 marca), zakończył równocześnie sam proces wypłaty zwaloryzowanych emerytur i rent. Wszystkie świadczenia, w nowej wysokości, zostały przekazane klientom Zakładu w standardowych terminach płatności. Poza 25 marca były to: 1, 6, 10, 15 i 20.

Wskaźnik tegorocznej waloryzacji wyniósł 2,86 procent. W tym roku jednak waloryzacja była kwotowo-procentowa. Minimalna kwota, o którą wzrosły świadczenia, od najniższej gwarantowanej przez państwo emerytury i renty, wyniosła 70 zł. Oznacza to, że o kwotę 70 zł wzrosły świadczenia od 1029 do 2450 zł brutto. Wszyscy pozostali zostali objęci waloryzacją procentową, ze wskaźnikiem 2,86 proc.

Więcej o:
zus zus radomsko

Załączniki

Monika Kiełczyńska, rzecznik ZUS

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE