ZSE w Radomsku szósty raz najaktywniejszą szkołą w programie „Otwarta firma-aktywnie po przyszłość”

ZSE w Radomsku szósty raz najaktywniejszą szkołą w programie „Otwarta firma-aktywnie po przyszłość”

Radomszczański Ekonomik szósty raz został laureatem czternastej edycji programu „Otwarta firma - aktywnie po przyszłość” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Projekt realizowany jest w bieżącym roku szkolnym z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Warto dodać, że w program zostało zaangażowanych 196 szkół w Polsce. W ramach projektu zostało przeprowadzonych w naszej szkole ok. 80 spotkań edukacyjnych z przedstawicielami firm i instytucji z całej Polski.

- Młodzi ludzie mają często problemy z wyznaczaniem ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, dlatego zajęcia, które zostały zorganizowane, dotyczyły poszukiwania pomysłów na własne biznesy, zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz planowania kariery zawodowej – mówi Sylwia Gnoińska- szkolny koordynator Otwartej Firmy.

Laureaci zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i dyplomami podczas uroczystej gali online12 kwietnia 2022 r. Szkolnym koordynatorem spotkań jest od wielu lat Sylwia Gnoińska – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Więcej o:
zse radomsko ekonomik radomsko konkurs zse radomsko ekonomik konkurs radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE