ZSE ponownie na Gali Przedsiębiorczości

ZSE ponownie na Gali Przedsiębiorczości Fot. archiwum ZSE

9 marca reprezentacja ZSE w Radomsku w składzie: dyrektor szkoły Małgorzata Kołodziejska, szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości Sylwia Gnoińska i Izabela Raksa oraz przedstawiciele samorządu szkolnego Klaudia Janik i Mateusz Siciński uczestniczyli w uroczystości podsumowania 14 edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, która odbyła się na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Warto nadmienić, że Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku już piąty raz został uhonorowany prestiżową statuetką i zdobył tytuł „Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości 2017 za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych”. Istotną informacją jest fakt, że w projekcie wzięło udział aż 630 szkół z całej Polski i tylko 20, w tym nasza szkoła zdobyło wyróżnienie.

Program objęty jest honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród zaproszonych gości była obecna minister edukacji Anna Zalewska, która wręczała statuetki i dziękowała za wkład w edukację i rozwój zawodowy młodych ludzi oraz Komitet Honorowy Dnia Przedsiębiorczości w składzie: prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, poseł na Sejm RP Ewa Tomaszewska i prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski. Uroczystość uświetnił koncert młodych wokalistek.

Koordynatorami Dnia Przedsiębiorczości w ZSE od wielu lat są nauczycielki przedmiotów zawodowych: Sylwia Gnoińska, Izabela Raksa oraz Edyta Smędzik i Anna Rudek-Kowalczyk, które aktywnie włączają się w organizację programu w szkole. - Jesteśmy przekonani, że nie jest to nasza ostatnia statuetka i już 21 marca będziemy uczestniczyć w kolejnej 15 edycji programu, który sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej - podkreśla Sylwia Gnoińska, szkolny koordynator DP.

Więcej o:
zse dzień przedsiębiorczości gala giełda papierów wartościowych warszawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE