„Zrób to sam” – warsztaty na dziedzińcu muzeum w Radomsku

„Zrób to sam” – warsztaty na dziedzińcu muzeum w Radomsku Fot. UM Radomsko

Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Radomsku odbyły się warsztaty artystyczno – edukacyjne ph. „Zrób to sam”. Prowadzącą oraz inicjatorką zajęć jest Ewa Kaczmarczyk – prezes Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest stowarzyszeniem, które zaprasza do wspólnego działania zarówno tych starszych jak i tych młodszych. Stąd też zrodziła się inicjatywa współdziałania międzypokoleniowego zachęcająca do aktywności i realizowania swych pasji.

Podczas zajęć uczestnicy pod kierunkiem pani Ewy uczyli się „szydełkowania”, a powstałe ozdoby miały posłużyć do stworzenia obrazu. Wszystkie elementy - zgodnie z tytułem warsztatów - dzieci wykonały same wykazując się pomysłowością, kreatywnością prezentując przy tym nieszablonowe rozwiązania.

W dalszej części zajęć uczestnicy wycinali ozdoby z filcu, które także zostały wykorzystane do stworzenia artystycznego obrazu. Prace wyróżniały się zastosowaniem różnorodnych materiałów od włóczki, wełny po filc oraz technik. Taki rodzaj zajęć pobudza wyobraźnię, zachęca do eksperymentowania.

Warsztaty miały na celu zwiększyć aktywność artystyczną dzieci. Przede wszystkim podkreślić ogromne znaczenie współpracy ze stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi wpływającymi na rozwój edukacji artystycznej.

Więcej o:
radomsko muzeum radomsko warsztaty zrób to sam
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE