Zostańcie w domach! - apelują władze powiatu. Policja rozpoczyna wzmożone kontrole

Zostańcie w domach! - apelują władze powiatu. Policja rozpoczyna wzmożone kontrole Fot. pixabay.com

Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora wydała komunikat, w którym zwraca się do mieszkańców Radomska i powiatu radomszczańskiego. Prosi ich, by bezwzględnie przestrzegali zaleceń służb sanitarnych i medycznych oraz pozostawali w domach. Jednocześnie informuje, że policja będzie kontrolować, czy na ulicach przebywają dzieci i młodzież.

Treść apelu starosty Beaty Pokory:

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Radomszczańskiego,

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z transmisją koronawirusa SARS-CoV-2 ponawiam apel o ograniczanie wyjść z domów, zachowanie zasad higieny oraz stosowanie się do zaleceń centralnych i lokalnych władz, służb sanitarnych i medycznych.

Szczególnie zaś zwracam się do młodzieży, która obecnie nie uczęszcza do szkół i uczelni, prosząc, aby czas wolny spędzała w swoich domach, a nie na placach zabaw, boiskach, w parkach, czy na towarzyskich spotkaniach.

Droga Młodzieży, informuję, że od dziś patrole policji i służby gminne będą skrupulatnie egzekwować przepisy związane z ogłoszeniem stanu epidemii. W przypadku zauważenia skupisk dzieci lub młodzieży będą podejmowane interwencje.

To konieczne, aby wspólnie zadbać o ZDROWIE i BEZPIECZEŃSTWO mieszkańców naszego powiatu.

Starosta Powiatu Radomszczańskiego
Beata Pokora

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko apel władze powiatu radomszczańskiego kontrole policja koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE