Zostań Mistrzem Festiwalu Pięknego Czytania

Zostań Mistrzem Festiwalu Pięknego Czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zapraszają na VIII edycję Festiwalu Pięknego Czytania.

VIII edycja Festiwalu Pięknego Czytania odbędzie się w piątek, 27 września o godzinie 9.00. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania.

W obecnych czasach, gdy młodzież korzysta głównie z internetowych pomocy naukowych, postanowiliśmy wrócić do źródła wiedzy utrwalonej na papierze. Dzięki czytaniu książek uczniowie będą ćwiczyć swój umysł, rozwijać wyobraźnię i lepiej sobie radzić na lekcjach języka polskiego. Jak podają współczesne media, młodzież korzysta głównie z nowych nośników informacji, takich jak np. Internet. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego, co czytamy i wyciągania najwartościowszych treści przekazywanych przez autorów książek

- napisali organizatorzy.

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach postanowiła przygotować Festiwal Pięknego Czytania - akcję promującą czytelnictwo.

Organizatorem festiwalu, zwanego dalej konkursem, jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach. Natomiast partnerami są: Starostwo Powiatowe w Radomsku, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, Kino za Rogiem.

Więcej o:
festiwal pięknego czytania radomsko biblioteka radomsko biblioteka ładzice festwal pięknego czytania w bibliotece dzień głośnego czytania radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE