Żołnierze 9. ŁBOT złożyli przysięgę w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

W szeregi 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” wstąpili kolejni żołnierze. Przysięgę wojskową złożyli w sobotę, 2 grudnia 2023 r. w parku Świętojańskim w Radomsku.

Przysięga wojskowa to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i całego narodu. 

W parku Świętojańskim w Radomsku blisko 70 ochotników, mieszkańców całego województwa łódzkiego, wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej. Od 16 listopada szkolili się w koszarach w Zgierzu.

- Dzisiejszy dzień to jest jakby otwarcie bramy do służby Ojczyźnie, jako pełnoprawny żołnierz – podkreśla płk Paweł Wiktorowicz, dowódca 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności, z których wywodzą się żołnierze WOT.

Była to ostatnia w tym roku przysięga wojskowa łódzkich Terytorialsów.

Więcej w materiale wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko 9 łbot łódzka brygada obrony terytorialnej żołnierze przysięga przysięga 9 łbot
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE