Zobaczyli, jak się buduje trwałe drogi

Zobaczyli, jak się buduje trwałe drogi Fot. Wojciech Ślusarczyk

Radomszczańscy samorządowcy udali się do gminy Poświętne, by obejrzeć nowoczesny sprzęt wykorzystywany do budowy dróg. I to takich dróg, które są trwałe i wytrzymałe.

Do gminy Poświętne pojechali: Bogusław Gontkowski - wójt gminy Masłowice, radni Rady Powiatu Radomszczańskiego: Arkadiusz Ciach i Wojciech Ślusarczyk oraz Przemysław Pigoń - pracownik Wydziału Utrzymania Dróg Starostwa Powiatowego w Radomsku. Mieli tam okazję obejrzeć zestaw do powierzchniowego utrwalania nawierzchni dróg emulsją asfaltową. Wspomniany zestaw został zakupiony wspólnie przez dwie gminy. Jego koszt wynosi 300 tysięcy złotych. W ciągu kilku lat przy pomocy urządzenia wyremontowano łącznie około 50 kilometrów dróg lokalnych. Sprzęt jest obsługiwany przez pracowników referatu, będącego komórką urzędu gminy.

- Zastosowana technologia jest stosunkowo tania i pozwala na remont 1000-metrowego odcinka drogi o szerokości 4 metrów za około 120 tysięcy złotych. Wykonana nawierzchnia jest dość trwała - zauważa radny Wojciech Ślusarczyk.

- Oglądaliśmy fragmenty dróg po kilkuletniej eksploatacji, praktycznie bez żadnych śladów zużycia. Ze wspomnianą technologią postaramy się zapoznać samorządy z naszego powiatu, bo jest to alternatywa dla stosowanych dotychczas metod renowacji nawierzchni drogowych – dodaje Wojciech Ślusarczyk.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański drogi gmina poświętne technologia wizyta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE