Zobaczył policję i przyspieszył. Kierowca bmw pędził 132 km/h w terenie zabudowanym

Zobaczył policję i przyspieszył. Kierowca bmw pędził 132 km/h w terenie zabudowanym Fot. lodzka.policja.gov.pl

20-letni radomszczanin kierujący bmw w terenie zabudowanym jechał z prędkością 132 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które odebrał zaledwie pięć miesięcy temu.

Wieczorem, 16 sierpnia 20-letni kierowca bmw na ulicy Przedborskiej w Radomsku przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h. Kierowca początkowo jechał zgodnie z wyznaczonymi limitami prędkości, około 50 km/h. Jednak kiedy mijał radiowóz prawdopodobnie poniosła go fantazja i gwałtownie przyspieszył.

Policjanci wykonali pomiar prędkości i natychmiast ruszyli w pościg za piratem. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko zatrzymali rozpędzone bmw. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca miał prawo jazdy zaledwie kilka miesięcy. Policjanci przeprowadzili rozmowę z 20-latkiem, zatrzymali jego prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat oraz punkty karne.

Dane statystyczne wskazują, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku 2021 roku radomszczańscy policjanci zatrzymali 77 praw jazdy za nadmierną prędkość.

Więcej o:
KPP w Radomsku Kierowca jechał 132 km/h w zabudowanym kierowca bmw Radomsko Radomsko policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE