Znamy laureatów 27. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. J. Popiełuszki

Znamy laureatów 27. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. J. Popiełuszki Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

„Zło dobrem zwyciężaj” – to motto 27. Ogólnopolskiego Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki, organizowanego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Finał konkursu, którego celem jest kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny oraz pielęgnowanie pamięci o tragicznie zmarłym błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce odbył się w sobotę 16 października.

Poziom uczestników był wysoki. Jury, któremu przewodniczył Andrzej Kucharski - naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

W Turnieju Poezji Śpiewanej pierwszego miejsca nie przyznano, 2. M. ex aequo – Joanna Hebda oraz Julia Waligóra, III m. Nina Cyndecka. Wyróżnienia: Michalina Serwa, Natalia Kapica. Specjalne wyróżnienie – Elżbieta Żabińska.

W Turnieju Recytatorskim: I m. ex aequo Elżbieta Jóźwiak oraz Joanna Zaremba, II m. ex aequo Nikola Bus oraz Joanna Zalega, III m. Karolina Broniś. Wyróżnienia: Lena Bąkowicz, Maria Wieruszewska, Julia Maszczyk

Laureatom gratulowali: wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Krzysztof Zygma - dyrektor MDK i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu.

- Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, że tylu miłośników poezji stanęło w szranki tego konkursu. To znak, że wciąż nie słabnie zainteresowanie, z jakim od lat spotyka się inicjatywa organizowania wydarzenia kulturalnego, którego celem jest między innymi integracja młodzieży wokół chrześcijańskich wartości. Co więcej – wasza obecność to znak, że sylwetka niezłomnego księdza Popiełuszko wciąż pozostaje w sercach i umysłach młodych i starszych mieszkańców naszego powiatu. A motto stanowi wskazówkę na dalsze życie – mówiła Wicestarosta Lewandowska.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko konkurs recytatorski konkurs im. jerzego popiełuszki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE