Znam rodziny, w których dzieci nie mają telefonu

Znam rodziny, w których dzieci nie mają telefonu Fot. M. Kołaczkowski

Wraz z rozwojem nowych technologii nasze życie w dużej części przeniosło się do Internetu. Obecnie dzięki łatwemu dostępowi do sieci opłacamy rachunki, robimy zakupy oraz załatwiamy urzędowe sprawy.

Należy jednak pamiętać, że rozwój technologii poza walorami edukacyjnymi, rozrywkowymi, społecznymi niesie za sobą również zagrożenia. Policja apeluje o czujność wobec dzieci i ich aktywności w Internecie. Popularne wśród dzieci wciąż nowe wyzwania mogą doprowadzić do tragedii. 

Tutaj pojawia się też fundamentalne pytanie. Kiedy dziecko powinno wziąć telefon komórkowy do ręki?

- Najnowsze badania, a przodują w nich amerykanie, mówią wyraźnie, że od 12. roku życia. To bezpieczny czas, gdy dziecko powinno mieć pierwszy kontakt z telefonem - mówi Anna Łoszakiewicz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.

To dzisiaj jest realne?

- Oczywiście. Znam rodziny, w których dzieci nie mają telefonu komórkowego, nie używają go. Jeżeli to korzystają z Internetu to mają duże ekrany np. komputer. To jest bardzo ważne. Niektóre szkoły wprowadziły zakazy przynoszenia i korzystania z telefonów komórkowych – dodaje Anna Łoszakiewicz.

W środę 3 kwietnia, zapraszamy do oglądania rozmowy w programie „W Temacie” z Anną Łoszakiewicz. Premiera rozmowy o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk anna łoszakiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE