Znaki owinięte czarną folią. Kiedy zakończy się budowa przejścia dla pieszych przy ul. Piastowskiej w Radomsku?

Znaki owinięte czarną folią. Kiedy zakończy się budowa przejścia dla pieszych przy ul. Piastowskiej w Radomsku?

W listopadzie 2021 r. ruszyła budowa nowego przejścia dla pieszych przy ul. Piastowskiej (w rejonie marketu Carrefour) w Radomsku. Kiedy się zakończy? – zastanawiają się Czytelnicy portalu Radomsko24.pl.

- Wiele osób traktuje już to miejsce jak przejście dla pieszych. Ale wciąż nim nie jest. Ludzie chcą przejść, a niektórzy nawet przechodzą, a kierowcy się nie zatrzymują, bo przecież nie ma namalowanej „zebry” – zauważa nasz Czytelnik, pan Piotr.

Prace rozpoczęły się w listopadzie 2021 r. W ramach realizowanej przez radomszczańskie starostwo inwestycji wybudowano dojście do przejścia usytuowanego przy skrzyżowaniu z ul. Łokietka i wjeździe do supermarketu. Pojawiły się również maszty z oświetleniem sygnalizującym obecność przejścia oraz tzw. „wyspa” z azylem. Wydawało się, że prace zmierzają do końca. Jednak od kilku tygodni znaki informujące o przejściu dla pieszych owinięte są czarną folią, a na placu budowy nie widać pracowników firmy realizującej inwestycję. Dlaczego? O to zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

- Spowodowane jest to warunkami atmosferycznymi. Przejście dla pieszych wykonane będzie ze specjalnego materiału. Jego nałożenie jest możliwe tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Gdy tylko pogoda się ustabilizuje, inwestycja zostanie ukończona i oddana do użytku – mówi Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy radomszczańskiego starostwa.

Koszt budowy nowego przejścia dla pieszych to 174.829 zł, z czego 139.863 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Więcej o:
radomsko ulica piastowska radomsko przejście dla pieszych inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE