„Znak gniewu”. W poniedziałek kolejny protest pod biurem poseł Anny Milczanowskiej w Radomsku

„Znak gniewu”. W poniedziałek kolejny protest pod biurem poseł Anny Milczanowskiej w Radomsku Fot. materiały organizatora

W poniedziałek, 9 listopada 2020 r. pod biurem poseł Anny Milczanowskiej w Radomsku zostanie zorganizowany protest pod hasłem „Znak gniewu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00.

- Radomszczanie, tak jak Polki i Polacy w całym kraju, odpowiedzieli masowymi protestami na ograniczenie praw podstawowych kobiet wynikające z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej z 22 października 2020 r. Bezprecedensowa mobilizacja, zwłaszcza młodych ludzi, jest w pełni zrozumiałym wyrazem sprzeciwu - za to zupełnie niezrozumiała jest reakcja władz na ten głos gniewu – mówi Magdalena Spólnicka, organizatorka protestu.

- Uważam, że odpowiedzialność za destabilizację sytuacji w państwie oraz za wynikające z niej zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego ponoszą rządzący, którzy instrumentalnie wykorzystują instytucje państwowe oraz sytuację pogłębiającego się kryzysu epidemicznego w celach politycznych, wbrew interesowi publicznemu, prowokując protesty społeczne i wychodzenie ludzi na ulicę. Jeśli solidaryzujesz się z protestującymi w obronie praw kobiet, uważasz, że ich protest jest wyrazem walki o godność i prawa podstawowe wszystkich osób, chcesz wesprzeć uczestniczki i uczestników protestów, którzy korzystając z prawa do obywatelskiego sprzeciwu, występują w obronie wolności nas wszystkich, przyjdź w poniedziałek, 9 listopada miedzy godziną 17.00 a 18.00 na plac 3 Maja w Radomsku i zostaw pod biurem poselskim Anny Milczanowskiej swój znak sprzeciwu – czerwony znicz. Ułożymy z nich błyskawicę – symbol naszego sprzeciwu i niezgody – dodaje Magdalena Spólnicka.

Magdalena Spólnicka przypomina uczestnikom protestu, by podczas spotkania stosowali się do przepisów sanitarnych.

Więcej o:
radomsko protest anna milczanowska znak gniewu ustawa aborcyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE