Znaczek Turystyczny dla Muzeum i Chaty Tatarskiej

Znaczek Turystyczny dla Muzeum i Chaty Tatarskiej Fot. UM w Radomsku

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz będąca jego częścią zabytkowa Chata Tatarska w Stobiecku Miejskim należą do miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym.

Znaczek Turystyczny to wyjątkowa, kolekcjonerska pamiątka w formie drewnianego krążka o średnicy 60 mm, wykonanego ręcznie i w 100 proc. ekologicznie. Każdy znaczek jest oznaczony indywidualnym numerem. Potwierdza dotarcie turysty do miejsca, które przedstawia wypalona przy pomocy metalowej matrycy grafika i tylko w tym miejscu można go nabyć.

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz gry kolekcjonerskiej zrodził się w 1998 roku w Czechach. Obecnie idea Znaczka Turystycznego jest szeroko rozpowszechniona w całej Europie, a także poza nią. W Polsce Znaczek Turystyczny pojawił się w 2004 roku.

Oba znaczki będzie można kupić w Muzeum Regionalnym w Radomsku po odwołaniu zarządzenia wydanego przez sztab kryzysowy w związku z koronawirusem i po ponownym udostępnieniu obiektu dla zwiedzających.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
radomsko muzem zagroda tatarska znaczek turystyczny radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE