Zmienia się kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w Radomsku

Zmienia się kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w Radomsku Fot. arch. redakcji

W związku z pierwszym etapem rozbudowy ul. Łokietka w Radomsku, od poniedziałku 29 stycznia 2024 r. (do odwołania) zostanie zamknięta ul. Jagiellońska na wysokości ul. Piastowskiej. W związku z tym nastąpi zmiana kursowania wszystkich linii autobusowych korzystających z ul. Jagiellońskiej w swoich przejazdach.

Pętla autobusowa spod Nowego Cmentarza zostanie przeniesiona na ul. św. Jadwigi Królowej, gdzie linie będą kończyły lub rozpoczynały swoje przejazdy.

KLUCZOWE ZMIANY Z POWODU ZMIANY TRAS DLA LINII „0, 6, 15”:

- DLA LINII NUMER „15”:

Zmieniona trasa linii numer 15 w kierunku Dziepółć – od Dworca PKP do skrzyżowania ul. A. Krajowej i L. Czarnego po linii, a dalej ul. L. Czarnego do Piastowskiej i w prawo w stronę  ul. Jagiellońskiej do przystanku Piastowska ZUS. Następnie ul. Łokietka do ul. Wyszyńskiego i dalej w stronę Dziepółci – z pominięciem z pominięciem przystanków Leszka Czarnego Basen, Armii Krajowej Garaże, Jagiellońska Szkoła oraz Jagiellońska Pętla.

Zmieniona trasa linii numer 15 w kierunku Dworzec PKP - adekwatnie do powyższego z Dziepółci po linii do ul. Wyszyńskiego, dalej do ul. Łokietka, następnie do ul. Jagiellońskiej na przystanek Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Tutaj z pominięciem przystanku Jagiellońska Pętla.

- DLA LINII NUMER „6”:

Zmieniona trasa linii numer 6 w kierunku Kietlina od Dworca PKP/Sucharskiego - do skrzyżowania ulic Piastowska L. Czarnego po linii, a dalej do przystanku Piastowska ZUS, następnie ul. Łokietka do Wyszyńskiego i dalej zgodnie z planem. Pominięcie ul. L. Czarnego, ul. A. Krajowej i ul. Jagiellońskiej. 

Zmieniona trasa linii numer 6 w kierunku Dworzec/Sucharskiego od Kietlina - do skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Łokietka zgodnie z planem, dalej ul. Łokietka do ul. Jagiellońskiej na przystanek Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Tutaj z pominięciem przystanku Jagiellońska Pętla.

- DLA LINII NUMER „0”: 

Zmieniona trasa linii numer 0 dla wariantów przejazdowych do przystanku Jagiellońska Pętla lub z przystanku Jagiellońska Pętla – przystanki te zostają zmienione na tymczasowe przystanki przy ul. Św. Jadwigi Królowej na wysokości bloku numer 2 z pominięciem również przystanków Jagiellońska Carrefour oraz Jagiellońska Szpital. 

Zmieniona trasa linii numer 0 warianty przejazdowe ze Strzałkowa i Grzebienia - do ul. Jagiellońskiej będą jechały następująco: ul. Wyszyńskiego do ul. Łokietka, następnie do przystanku Jagiellońska Carrefour i dalej zgodnie z planem. Następuje tu pominięcie przystanków Jagiellońska Pętla w obu kierunkach, Jagiellońska Szpital, Jagiellońska Szkoła.

Zmieniona trasa linii numer 0 warianty przejazdowe do Strzałkowa i Grzebienia - do skrzyżowania ulic Piastowska L. Czarnego po linii, dalej do przystanku Piastowska ZUS, następnie ul. Łokietka do Wyszyńskiego i dalej zgodnie z rozkładem. Pominięcie ul. L. Czarnego, ul. A. Krajowej i ul. Jagiellońskiej. 

LINIA NUMER „13” O GODZ. 04:54 NA CZAS REMONTU ZOASTAJE ZAWIESZONA.

Uwaga! Należy zwracać uwagę na kierunek przejazdu autobusu (wyświetlany na tablicy kierunkowej autobusu).

Szczegółowy (tymczasowy) rozkład jazdy autobusów MPK w Radomsku można znaleźć W TYM MIEJSCU.

Przypomnijmy. Pierwszy etap rozbudowy ul. Łokietka obejmuje budowę kanału deszczowego odprowadzającego wodę deszczową z pasa drogowego ul. Wł. Łokietka.

Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na: zamknięciu przejazdu ulicą Jagiellońską (droga powiatowa) na skrzyżowaniu z ulicą Piastowską (droga powiatowa). Cały ruch z obu kierunków ulicy Jagiellońskiej zostanie przekierowany w ulicę Piastowską.

Prace mają potrwać 2 tygodnie.

Czytaj też: Od poniedziałku nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Piastowskiej w Radomsku

Więcej o:
radomsko mpk radomsko autobusy mpk zmiany w rozkładzie ulica jagiellońska ulica piastowska ulica łokietka remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE