Zmieni się przebieg dróg krajowych w Radomsku. Ulica Brzeźnicka zostanie wyremontowana

Władze Radomska porozumiały się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przyszłego przebiegu dróg krajowych na terenie miasta. Drogami krajowymi nie będą już ulice: Brzeźnicka, Krakowska, Narutowicza oraz Przedborska. Zanim do tego dojdzie, GDDKiA przebuduje ulicę Brzeźnicką. O zmianach tych poinformowali na konferencji prasowej poseł Anna Milczanowska oraz prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Jak poinformował prezydent Jarosław Ferenc, po wybudowaniu północnej i południowej obwodnicy Radomska, zmieni się przebieg dróg krajowych przebiegających przez Radomsko.

- Stratus drogi krajowej straci ulica Brzeźnicka, Narutowicza, Przedborska oraz Krakowska. Ulica Brzeźnicka będzie drogą miejską, natomiast pozostałe drogami wojewódzkimi – tłumaczy Jarosław Ferenc.

Dlaczego konieczne jest porozumienie?

- Jest to potrzebne po to, żebyśmy mieli większą możliwość inwestycji na drogach krajowych. Po podpisaniu porozumienia możliwa będzie chociażby budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Narutowicza, pod jezdnią. Dotychczas nie było to możliwe – mówi prezydent Radomska.

Co istotne, radomszczański magistrat porozumiał się również z GDDKiA w kwestii długo wyczekiwanej przez mieszkańców przebudowy ul. Brzeźnickiej.

- Generalna Dyrekcja zadeklarowała, że przebuduje ulicę Brzeźnicką. Ma powstać nowa droga, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Miasto wybuduje natomiast kanalizację sanitarną i oświetlenie, a także odwodnienie ulicy poza pasem drogowym - wyjaśnia Jarosław Ferenc.

Przebudowa ul. Brzeźnickiej rozpocznie się prawdopodobnie na początku 2023 roku.

- Z ulicą Brzeźnicka mocujemy się od wielu lat. Jest tu gęsta zabudowa i bardzo duże natężenie ruchu, stąd duże zagrożenie dla mieszkańców. Często dochodzi tu do wypadków. Całe Stobiecko Miejskie jest skanalizowane, oprócz tej właśnie jednej ulicy. Po podpisaniu porozumienia miasto wreszcie doczeka się drogi z prawdziwego zdarzenia oraz kanalizacji – zauważa poseł Anna Milczanowska.

- Radomsko już teraz prowadzi bardzo dużo inwestycji drogowych, ale czeka nas jeszcze więcej inwestycji. Druga edycja Polskiego Ładu będzie rozstrzygana prawdopodobnie w trzeciej dekadzie maja, a miasto wystąpiło z wnioskami na kolejne milionowe projekty – dodaje Anna Milczanowska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko drogi krajowe ulica brzeźnicka porozumienie gddkia inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE