Zmiany w powiatowym budżecie. Więcej pieniędzy na inwestycje drogowe

Zmiany w powiatowym budżecie. Więcej pieniędzy na inwestycje drogowe Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zmiany w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Radomszczańskiego były głównym tematem obrad środowej (9 września) komisji budżetowej Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały sporządzonej m.in. na wniosek Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, który wystąpił o przesunięcie w planie wydatków kwoty 85.062,65 zł z wydatków w ramach projektu Rehabilitacja 25+ na zwrot niewykorzystanych środków dotacji. Środki na realizację tego projektu powiat otrzymał w całości w 2019 roku i weszły one do nadwyżki budżetowej.

Plan wydatków powiatu ma zostać też zwiększony o kwotę 500 tys. złotych w związku z koniecznością pilnego wykonania nieplanowanego remontu mostu w Krzętowie. Aby naprawić zniszczenia przesunięto na ten cel część środków z rezerwy ogólnej oraz z bieżących remontów drogowych.

Budżet powiększył się także o kwotę 195 tys. zł pozyskaną od gmin:
• Gmina Żytno przekaże 30 tys. zł na remont drogi nr 3907E Sady-Pągów,
• Gmina Przedbórz - 100 tys. zł na remont drogi nr 3910E we wsi Piskorzeniec,
• Gmina Lgota Wielka - 50 tys. zł na remont drogi nr 1921E w Woli Blakowej oraz 15.000 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3927E na odcinku Wola Blakowa – Krępa - Kolonia Krępa.

Na wniosek Wydziału Zarządzania Drogami o 395 tys. zł zwiększona została kwota wydatków przeznaczonych na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na przebudowę mostu w Rudzie (gm. Gidle). Na pokrycie przedmiotowej zmiany wnioskuje się przeznaczyć środki z nadwyżki budżetowej za 2019 rok.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko powiat radomszczański drogi inwestycje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE