Zmiany w powiatowej oświacie

Uwzględniając prognozy demograficzne, po analizie naborów z lat ubiegłych do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, Starosta Robert Zakrzewski podjął decyzje o zmniejszeniu limitu uczniów w klasie z 35 do 32 osób

Uwzględniając prognozy demograficzne, po analizie naborów z lat ubiegłych do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski podjął decyzje o zmniejszeniu limitu uczniów w klasie z 35 do 32 osób. Pozwoli to na zachowanie przynajmniej 6 etatów nauczycielskich.

Ale to jeszcze nie koniec pozytywnych zmian w szkołach ponadgimnazjalnych. Uwzględniając prognozy demograficzne, po analizie naborów z lat ubiegłych do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych (dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Radomsku) Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski podjął decyzje o zmniejszeniu limitu uczniów w klasie z 35 do 32 osób.

- Zmniejszenie limitu uczniów do 32 osób w oddziale poprawi komfort nauczania. Jednak najważniejszą korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest przewidywane utworzenie 34 oddziałów klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015, zamiast 31 klas, gdyby limit nie został zmniejszony. Pozwala to na zachowanie przynajmniej 6 etatów nauczycielskich – wyjaśnia Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski.

W 2013 roku przeznaczono z budżetu Powiatu Radomszczańskiego rekordową kwotę na zakup pomocy naukowych, dydaktycznych i książek dla szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Radomsku. Łączne wydatki na ten cel wyniosły 319 195,50 zł (w 2011 roku było to – 177 044,63 zł; w 2012 – 109 087,80 zł).

- Najwięcej środków trafiło do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku oraz do Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych. W ZSP nr 1 zakupiono pomoce dydaktyczne do zawodu technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik geodeta, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej. W ZSEE były to zestawy komputerowe do pracowni technologii informacyjnej, pracowni systemów komputerowych i montażu komputerowego, pracowni programowania czy pracowni diagnostyki i naprawy urządzeń komputerowych – informuje Urszula Rorat, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
rok szkolny starostwo powiat starosta liceum technikum nauczyciele
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE