Zmiana wniosków na PUE ZUS

Zmiana wniosków na PUE ZUS

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS zmienionych zostało 31 wniosków. Nowe wnioski są w formacie HTML i mają uproszczoną formę.

- Wprowadzone zmiany dotyczą wniosków z obszaru emerytur i rent, zasiłków oraz ubezpieczeń i składek.  Nowe formularze są  krótsze i bardziej zrozumiałe. Dlatego łatwiej z nich korzystać – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Zmieniły się też symbole wniosków, a w niektórych przypadkach  nazwy. Kilka wniosków dostępnych dotychczas na PUE ZUS zastąpionych zostało jednym wspólnym formularzem.  Dzięki wprowadzonym zmianom  wypełnianie wniosków będzie łatwiejsze.

Aby wysłać do ZUS elektroniczny wniosek, wystarczy zalogować się do swojego profilu na portalu PUE ZUS. Wniosek trzeba podpisać. Jest do tego potrzebny podpis elektroniczny. Są też takie wnioski, które można podpisać profilem PUE (nie trzeba mieć dodatkowego podpisu elektronicznego).

Do końca roku wszystkie wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe w aplikacji ePłatnik  będą dostępne na PUE ZUS w formacie HTML.

Więcej o:
zus zus radomsko e-wizyta e-wizyta zus e-wizyta zus radomsko pue zus

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE