Zmarł zasłużony dla ZHP w Radomsku druh Andrzej Ostrowicz

Zmarł zasłużony dla ZHP w Radomsku druh Andrzej Ostrowicz Fot. ZHP Radomsko

Nie żyje wieloletni działacz Związku Harcerstwa Polskiego, społecznik - druh Andrzej Ostrowicz. O śmierci poinformował Hufiec ZHP w Radomsku.

Druh Andrzej Ostrowicz urodził się 8 lutego 1949 r. w Radomsku. Był synem Jana Ostrowicza ps „Nynek” i „Czapa”, członka Szarych Szeregów. Do harcerstwa wstąpił w 1962 r. w Szkole Podstawowej nr 5. Działalność harcerską kontynuował podczas nauki w Technikum Mechanicznym. Do 1964 r. działał w żeglarskich drużynach harcerskich, a od 1965 r. w Młodzieżowej Służbie Ruchu.
W 1967 r. został mianowany drużynowym 88 DH przy Szkole Podstawowej Nr 2.

Stopień przewodnika uzyskał w 1969 r. a podharcmistrza w 1972 r. Pełnił funkcje instruktorskie na wielu obozach i biwakach.

Od 2007 r. działał w Zespole Remontowym Stanicy w Białym Brzegu wnosząc wiele nowatorstwa, pomysłów i techniki wykonawstwa z własnego doświadczenia zawodowego. Był Członkiem Kręgu Pokoleniowego „ŁOŚ”

W latach 2010-2014 pracował przy budowie dekoracji do „Opalowych” festiwalów oraz totemów dla Harcerskich Akcji Szkoleniowych prowadzonych przez Hufiec ZHP Radomsko na Stanicy w Białym Brzegu. W 2013 r. otrzymał Honorowy Tytuł Seniora ZHP.

Za swoją pracę zawodową i społeczną wyróżniony i odznaczony:

1988 r. - Brązowy Medal „Zasłużony dla Pożarnictwa”
2007 r. - Srebrna Odznaka „Zasłużony Mostostalowiec”
2013 r. - Odznaka „Za Zasługi dla Hufca ZHP Radomsko”.

Więcej o:
radomsko zhp radomsko andrzej ostrowicz zmarł andrzej ostrowicz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE