Złota Oliwia Drzazga. Mistrzostwo Polski do lat 20

Złota Oliwia Drzazga. Mistrzostwo Polski do lat 20 Fot. UMLKS/PZPC

Oliwia Drzazga zawodniczka UMLKS Radomsko do swojej bogatej kolekcji tytułów dorzuciła właśnie Mistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów juniorek w kat. wagowej 49 kg do 20 lat.

W Ciechanowie (24-26 marca) rozgrywane są Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów juniorów i juniorek do lat 20. Debiut w kategorii wiekowej do lat 20 (49 kg) zaliczyła Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. Zawodniczka, której trenerem jest Sławomir Bera uzyskała 70 kg w rwaniu (złoto) i 93 kg (złoto) w podrzucie, a w dwuboju uzyskała 163 kg, co dało jej pierwsze miejsce w kategorii do 49 kg i tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Druga była Zofia Berlińska (CLKS Mazovia Ciechanów) 125 kg (56+69), a trzecia  Ewa Moń (AKS Myślibórz) 85 kg (37+48). Startowało 5 zawodniczek.

- Zawody uważam za udane, mimo jednego nieudanego podejścia. Miła atmosfera, lecz szkoda, że nie było rywalek, z którymi mogłam walczyć. Wiadome jest to, że z rywalem inaczej się startuje - powiedziła tuż po zawodach naszemu potralowi Oliwia Drzazga.

Trener zawodniczki Sławomira Bera również otrzymał złoty medal, a to dlatego, że Oliwia Drzazga wygrała zawody w dwuboju.

Z koleii Katarzyna Kozera wylatuje do Albanii na Mistrzostwa Świata do 17 lat. Planowany start to 1 kwietnia.

Więcej o:
oliwia drzazga podnoszenie ciężarów umlks umlks radomsko sławomir bera
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE