Złodziej biżuterii zatrzymany. Siedział w fotelu i pił drinka

Złodziej biżuterii zatrzymany. Siedział w fotelu i pił drinka Fot. KPP Radomsko

We wtorek 1 września 2020 roku sprawca kradzieży złotej biżuterii został zatrzymany przez radomszczańskich policjantów. Do przestępstwa doszło dzień wcześniej. Większość mienia odzyskano w lombardach.

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień sierpnia. 31-letni mieszkaniec Radomska wykorzystał pozostawione otwarte okno w jednym z domów. Pod nieobecność mieszkańców wszedł do środka i skradł złotą biżuterię oraz sprzęt elektroniczny.

Pokrzywdzeni - młode małżeństwo, przestępstwo zgłosili następnego dnia, oszacowując straty na blisko 2000 złotych. Jednocześnie poinformowali, że część skradzionych przedmiotów we własnym zakresie ujawnili w dwóch lombardach w Radomsku. Z policjantami udali się do tych punktów, gdzie zabezpieczono większość skradzionego mienia. W jednym z nich złodziej po sprzedaży przez roztargnienie pozostawił swój dowód osobisty.

Tego samego dnia wieczorem policjanci zapukali do drzwi jego mieszkania. 31-latek siedział w fotelu i oglądał telewizję, popijając drinka. Został zatrzymany. Odzyskano również część gotówki pochodzącej ze sprzedaży skradzionego mienia.

Sprawca przyznał się do kradzieży i poddał dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Będzie też musiał zwrócić pieniądze, które już zdążył wydać.

Więcej o:
radomsko policja radomsko złodziej biżuteria
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE