Złoci małżonkowie uhonorowani medalami

Złoci małżonkowie uhonorowani medalami Fot. UM Radomsko

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia otrzymało 6 par małżeńskich.

Dekoracji medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał prezydent Jarosław Ferenc, który przekazał także życzenia, listy gratulacyjne oraz upominki. Gratulacje złożył również przewodniczący rady Tadeusz Kubak, który wręczył odznaczonym legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

Były podziękowania, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. 50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły. Jest wyjątkową okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, przykład do naśladowania dla dzisiejszych pokoleń.

Po części oficjalnej jubilaci wysłuchali koncertu przygotowanego przez Beatę Garbarz-Hebda, której towarzyszył Paweł Hebda.

Medale otrzymali:

- Barbara Błasińska i Michał Błasiński
- Halina Kowalik i Jan Kowalik
- Bogumiła Król i Henryk Król
- Teresa Kubala i Adam Kubala
- Janina Solarz i Miron Solarz
- Wanda Zielińska i Tadeusz Zieliński

Więcej o:
radomsko usc radomsko złote gody długoletnie pożycie małżeńskie medale
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE