Złoci Małżonkowie otrzymali medale

Złoci Małżonkowie otrzymali medale Fot. UM Radomsko

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 7 par małżeńskich.

Odznaczone zostały następujące pary:

- Marianna Comblik i Stefan Comblik

- Zenobia Godzik i Henryk Godzik

- Anna Kapuściarek i Grzegorz Kapuściarek

- Halina Kwiecień i Marek Kwiecień

- Barbara Lipińska i Zbigniew Lipiński

- Halina Nowakowska i Jerzy Nowakowski

- Marianna Piasecka i Tadeusz Piesecki

Medale przyznawane są przez Prezydenta RP i stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje- nagroda za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze.

Dekoracji medalami „Za  Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał prezydent Jarosław Ferenc, który przekazał także Jubilatom życzenia, listy gratulacyjne oraz upominki. Gratulacje złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Tadeusz Kubak, który wręczył Jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP .

Były podziękowania, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły. Jest wyjątkową okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, przykład do naśladowania dla dzisiejszych pokoleń.

Po części oficjalnej Jubilaci  wysłuchali koncertu przygotowanego przez Beatę Garbarz-Hebda, której towarzyszył Paweł Hebda.

Więcej o:
radomsko usc radomsko złote gody długoletnie pożycie małżeńskie medale
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE