Zjednoczeni w obronie szpaleru drzew przy ul. Narutowicza w Radomsku

Zjednoczeni w obronie szpaleru drzew przy ul. Narutowicza w Radomsku Fot. Facebook/Jacek Gębicz

W 2023 roku ma się rozpocząć przebudowa fragmentu ulicy Narutowicza (ciąg DK 91) w Radomsku. Rośnie przy niej szpaler 35 drzew posadzonych w latach 1914-1950. O ich zachowanie do projektanta inwestycji wnioskują miejscy radni Jacek Gębicz, Rafał Dębski, radny powiatowy Arkadiusz Ciach i dendrolog Ernest Rudnicki.

- Inwestycja wyczekiwana jest od dziesiątek lat i ma szansę rozpocząć się w 2023 r. Realizacja przedmiotowego zadania niezmiernie cieszy. Jednak właściwe będzie również zachowanie starych pięknych drzew przy tej drodze, które są pozostałością pełnego szpaleru posadzono w początkach ubiegłego wieku wzdłuż drogi będącej kiedyś głównym traktem w tej części kraju w kierunku Warszawy – podkreśla Jacek Gębicz we wpisie na swoim profilu na Facebooku.

Radni z dzielnicy Bartodzieje Jacek Gębicz, Rafał Dębski, Arkadiusz Ciach oraz dendrolog Ernest Rudnicki, zjednoczeni w słusznej sprawie ochrony starych drzew (np. wiąz polny przy posesji nr 261) przy ul. Narutowicza złożyli petycję do projektanta inwestycji firmy „Drog Bud” Sp.z o.o. Lubojenka. Wnioskują o ich zachowanie. 

Podobne pismo skierowali w 2021 do prezydenta miasta, a ten do GDDKiA. 

Więcej o:
narutowicza ulica narutowicza drzewa narutowicza dk 91 drzewa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE