Zjednoczeni dla Wolności: szkoły w Radomsku zmuszają uczniów do szczepień

Fot. Mateusz Patalan

Członkowie stowarzyszenia „Zjednoczeni dla Wolności” oskarżają radomszczańskie szkoły o zmuszanie uczniów do szczepień przeciwko COVID-19. Jak stwierdziła prezes Anna Dziadkiewicz na dzisiejszej konferencji prasowej, nauczyciele straszą uczniów potencjalnym lockdownem i zamknięciem szkół, jeśli ci nie zdecydują się na szczepienie.

W sobotę 4 września, o godz. 12 przed budynkiem starostwa powiatowego w Radomsku odbyła się konferencja prasowa stowarzyszenia „Zjednoczeni dla Wolności”. Jej głównym tematem były szczepienia dzieci i młodzieży. Jak twierdzi prezes stowarzyszenia Anna Dziadkiewicz, dotarły do niej sygnały o zmuszaniu uczniów do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Ma się to dziać w trzech szkołach ponadpodstawowychł: II LO, Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych i ZSCKR w Dobryszycach.

- To jest sytuacja, która jeszcze nigdy nie miała miejsca. My jako stowarzyszenie nie zgadzamy się na wykluczanie, stosowanie przemocy wobec dzieci, młodzieży oraz rodziców. Bo oprócz stosowania przemocy jeśli chodzi o szczepienia, dochodzi także do innych sytuacji. Mówię tu np. o tym, że rodzic nie może wejść do szkoły z dzieckiem ani go odebrać – mówiła Anna Dziadkiewicz.

Sytuację zmuszania do szczepień opisała jedna z matek obecnych na konferencji.

- To było u mojego syna (w ZSE-E – dop. red.). Wuefista zapytał się, które dziecko jest zaszczepione i poprosił o podniesienie ręki. Powiedział, że jeśli wszyscy się nie zaszczepią, to będą lekcje zdalne – mówiła.

- Nauczyciele tym samym uczą dzieci nienawiści. Skoro ci zaszczepieni są superbohaterami, to o czym my tu mówimy w ogóle? - wtórowała jej inna matka.

Jak zapewniła Anna Dziadkiewicz, o sprawie zostaną poinformowane pisemnie władze miejskie i powiatowe. Do niedzieli treści pism wystosowanych do urzędów mają zostać upublicznione w internecie i wysłane do radomszczańskich mediów. Członkowie stowarzyszenia „Zjednoczeni dla Wolności” chcą także spotkać się z władzami lokalnymi, aby przedstawić im swoje postulaty.

- Żądamy rozmów. Wyznaczymy rodziców, którzy będą podczas tych rozmów. Nie możemy pozwolić na kolejne zamykanie szkół, na stosowanie ze strony nauczycieli przemocy wobec uczniów – mówiła.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zjednoczeni dla wolności szczepienia covid-19 lockdown koronawirus pandemia szkoły młodzież anna dziadkiewicz liceum technikum
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE