Zjazdy Obserwacyjne w MDK-u

Interesujesz się astronomią? Lubisz obserwować Księżyc i gwiazdy? Miejski Dom Kultury ma dla Ciebie nową propozycję na spędzenie czasu wolnego. Już od 16 września (czwartek) w godzinach od... ››

Interesujesz się astronomią? Lubisz obserwować Księżyc i gwiazdy? Miejski Dom Kultury ma dla Ciebie nową propozycję na spędzenie czasu wolnego.

 


Już od 16 września (czwartek) w godzinach od  18.30 do 21.00 Klub Miłosników Astronomii i Astronautyki „PROXIMA” im. dr Jana Gadomskiego zaprasza na Zjazdy Obserwacyjne. Spotkania są organizowane dla wszystkich-  mieszczkańców ziemi radomszczańskiej, jak i  członków i sympatyków Klubu Astronomicznego. Spotkania umożliwią każdej osobie obserwowanie Księżyca, planet i gwiazd przez lunety i teleskopy z pokładu Obserwatorium Miłośnika Astronomii „Procyon 2010”.


Zjazdy odbywać się będą raz w miesiącu. Terminy prosimy śledzić na stronie internetowej: www.planetarium-lab.orangespace.pl oraz na naszym portalu, w dziale "Imprezy".

W razie niepogody organizowane będą pokazy astronomiczne. Podczas tych pokazów będzie można zobaczyć nagrania Księżyca, gwiazd i planet wykonane kamerą przez teleskop oraz astrofotografie wykonane na slajdach w połączeniu z ciekawym wykładem na temat zarejestrowanych materiałów i użytego sprzętu.


Zapraszamy wszystkich do udziału w Zjazdach Obserwacyjnych Klubu Astronomicznego MDK.

Więcej o:
mdk proxima astronimia zjazdy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE