Zimowe zastosowanie podnośników koszowych

Zimowe zastosowanie podnośników koszowych

Zima zagościła w Polsce na dobre. Już dawno nie mieliśmy do czynienia z taką pogodą i utrzymującym się śniegiem. Zwłaszcza na północy kraju codzienne opady śniegu są dość dużym zaskoczeniem. Drogowcy mają pełne ręce roboty, w miastach odśnieżane są chodniki i parkingi. Nie wolno również zapominać o innych obowiązkach związanych z opadami śniegu i zimową aurą. Mamy tu na myśli odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodu, w czym mogą pomagać podnośniki koszowe. Zapraszamy do lektury artykułu o zimowym zastosowaniu podnośników koszowych.

Obowiązek odśnieżania dachów i strącania sopli

Prawo budowlane bardzo wyraźnie mówi, że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zadbać o usuwanie nagromadzonego na dachu śniegu i strącanie sopli lodu. Zaniedbanie tych powinności może skutkować nie tylko kontrolą i nałożeniem dotkliwego mandatu, ale przede wszystkim może skończyć się tragicznie. Z pewnością wielu czytelników słyszało o historii, która wydarzyła się kilka lat temu, gdy jeden z właścicieli nieruchomości wykorzystywanej jako centrum handlowe nie dopełnił obowiązku usuwania śniegu z dachu. Ogromna masa śniegu doprowadziła do zawalenia się dachu - w tej tragedii śmierć poniosło wielu klientów przebywających w tym czasie na terenie marketu.

Mandat może wystawić straż miejska lub inspektor nadzoru budowlanego. Jeśli inspektor stwierdzi, że istnieje podejrzenie nieodpowiedniego stanu technicznego budynku, może on skierować sprawę do sądu. Oznacza to, że poza mandatem można również trafić do więzienia - do roku pozbawienia wolności.

Za niedopełnienie obowiązku odśnieżania dachów obiektów grozi mandat do 1000 zł. W przypadku odmowy zapłacenia kary - policja ma możliwość skierowania sprawy do sądu. Mandat może wtedy wzrosnąć do 5000 zł. Mandat za nieusuwanie sopli może kosztować od 20 do 500 zł.

Wszystkie mandaty są jednak niczym w porównaniu ze skutkami, do których może doprowadzić zawalenie się dachu czy odpadnięcie sopla, który może zagrozić zdrowiu a nawet życiu człowieka.

Zastosowanie podnośników koszowych przy wypełnianiu zimowych obowiązków

Usuwanie nagromadzonego na dachu śniegu czy strącanie sopli można wykonać korzystając z pomocy podnośników koszowych. To najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. W każdym mieście w Polsce można znaleźć firmy, które oferują swoim klientom wynajem podnośników koszowych krótko i długoterminowo. Za pomocą odpowiednio dobranego podnośnika z koszem osobowym można dostać się na wymaganą wysokość i usuwać śnieg, strącać sople, czy w razie potrzeby wyjść z kosza osobowego i usuwać śnieg z dużej powierzchni płaskiego dachu.

Wykorzystanie podnośników koszowych zimową porą przy strącaniu sopli i usuwaniu śniegu to bardzo popularne zastosowanie tego typu pojazdów w krajach, w których zimy dopisują każdego roku. W Polsce, jak wiemy, zdarzają się zimy, podczas których śnieg pojawia się przy wschodniej granicy czy na południu kraju.

Nie dziwi więc fakt, że liczba firm, które oferują wynajem podnośników koszowych, jest znacznie wyższa na południu i na wschodzie, niż w centralnej Polsce i na obszarach północnych i zachodnich.
Więcej informacji o podnośnikach koszowych, a także przykładowy podnośnik koszowy można znaleźć na tej stronie - https://www.podnosimy.pl/podnosnik-koszowy-62-metry/

Realizując usuwanie śniegu i strącanie sopli przy pomocy podnośnika koszowego dużo łatwiej o przestrzeganie przepisów BHP, zapewnienie bezpieczeństwa i wykonanie zadania szybko, sprawnie i na dobrym poziomie.

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo nieruchomości - masz obowiązek usuwania śniegu i strącania sopli. Pamiętaj, że nie możesz wykonywać takich zadań samodzielnie. Aby wykonać prace prawidłowo i bezpiecznie - skorzystaj z pomocy fachowców. Nawet jeśli sprawa dotyczy prywatnego domu - nie stosuj drabiny. Bezpieczniej będzie wynająć podnośnik koszowy i zaufać profesjonalistom.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE