Zima wróciła. Posypały się kolizje i wypadki

Zima, której końca nie widać daje się we znaki wszystkim uczestnikom ruchu. Zarówno kierowcom i rowerzystom. Wczoraj i dziś doszło na terenie powiatu do kilku wypadków i kolizji.

Zima, której końca nie widać daje się we znaki wszystkim uczestnikom ruchu. Zarówno kierowcom i rowerzystom. Wczoraj i dziś doszło na terenie powiatu do kilku wypadków  i kolizji.

Policjanci z zespołu zajmującego się wyjaśnianiem okoliczności zdarzeń w ruchu drogowym ustalają szczegóły wypadków drogowych z udziałem rowerzystów do jakich doszło 18 marca na terenie powiatu radomszczańskiego.

Tuż przed godz. 10.00, przy rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Radomsku 21 – letni kierujący golfem potrącił kierującą rowerem 54 -letnią radomszczankę, która przejeżdżała przez jezdnię po drodze dla rowerów. Kobieta z ogólnymi stłuczeniami ciała została przewieziona do szpitala, po udzieleniu pomocy zwolniona do domu.

Do kolejnego potrącenia rowerzystki doszło przed godziną 19.00 w Dobryszycach. Tym razem 68 -letnia cyklistka została w szpitalu na obserwacji ze względu na obrażenia głowy. Osoby biorące udział w tych zdarzeniach były trzeźwe.

Powracająca zima była najprawdopodobniej przyczyną kolizji, do której doszło dziś rano (19 marca) na krajowej "jedynce" w pobliżu Radomska. W poślizg wpadł Citroen berlingo, który uderzył w bariery energochłonne. Nikt nie został poważnie ranny.

W 2012 roku na drogach powiatu radomszczańskiego odnotowano 45 ofiar wśród pieszych oraz 40 ofiar wśród rowerzystów. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie podczas trudnych warunków pogodowych, z jakimi borykamy się obecnie.Więcej o:
śnieg wypadki zima zima 2013 akcja zima
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE