Zielone światło dla in vitro w Radomsku

Zielone światło dla in vitro w Radomsku

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji pozytywnie zaopiniowała „Program in vitro dla mieszkańców Radomska”. Poinformowali o tym na konferencji prasowej przedstawiciele radomszczańskich struktur Platformy Obywatelskiej.

O to, by Radomsko dołączyło do grona polskich miast, które realizują program dofinansowań zabiegów in vitro przedstawiciele m.in. Platformy Obywatelskiej walczyli od ubiegłego roku. Pod petycją w tej sprawie podpisało się 1700 osób. Pozytywną opinię wydała też Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

- Mam nadzieję, że organ wykonawczy, czyli prezydent przygotuje na najbliższe posiedzenia komisji oraz sesję projekt uchwały o wprowadzaniu w Radomsku programu dofinansowań zabiegów in vitro. Będziemy oczekiwać od naszych koalicjantów pełnego poparcia tego programu, po to, by mieszkańcy Radomska mogli się cieszyć tym wielkim szczęściem, jakim jest macierzyństwo – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku, Rafał Dębski.

Projekt przewiduje wsparcie zainteresowanej pary kwotą 5 tys. złotych. Budżet całego programu szacowany jest na 100 tys. zł.

Więcej o:
radomsko in vitro platforma obywatelska program in vitro dla mieszkańców radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE