Zielone ściany w Radomsku: obumarło 28 proc. roślin

Zielone ściany w Radomsku: obumarło 28 proc. roślin Fot. UM Radomsko

Zielone ściany przy ul. Reymonta w Radomsku przygotowane są na wymianę roślin, które nie przetrwały zimy. W dniach 26 i 27 maja zostaną wykonane prace przy nowych nasadzeniach.

- Każdy, mający ogród wie, że nie wszystkim roślinom, zwłaszcza tym młodym, udaje się przezimować. Tak jest również w przypadku zielonych ścian. Niektóre sadzonki, szczególnie traw trzeba wymienić na inne rośliny: kolorowe żurawki i funkie – podkreślają urzędnicy z radomszczańskiego magistratu.

Urzędnicy podkreślają, że na obydwu ścianach nasadzonych zostało ok. 5 tys. roślin, z czego obumarło około 28 proc. Ich wymiana będzie się odbywać w ramach trzyletniej gwarancji udzielonej przez wykonawcę zadania.

- To oznacza, że miasto nie poniesie żadnych kosztów. Dodatkowo trzy lata utrzymania i pielęgnacji przez firmę zapewni w przyszłości lepszą stabilność rosnącej tam roślinności. Wbrew niektórym opiniom chcemy zapewnić mieszkańców, że zielone ściany wyposażone są w odpowiedni system nawodnienia i nawożenia roślin, co pozwala na stałe dostarczanie im odpowiednich składników odżywczych i wody – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ulica reymonta zielone ściany wymiana roślin nasadzenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE