Zezwolenia przyznane

Zezwolenia przyznane Fot. UM Radomsko

W poniedziałek 4 grudnia, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczono jedenaście zezwoleń na działalność w strefie, cztery z nich wydano przedsiębiorcom prowadzącym działalność w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE.

Uroczystego wręczenia zezwoleń dokonali przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władzy parlamentarnej oraz samorządowej. Wśród nich znalazł się przedstawiciel Radomska, wiceprezydent Jacek Belka.

Dzięki wydanym zezwoleniom działalność w radomszczańskiej strefie rozpocznie firma ONTEX, będąca piątym pod względem wielkości producentem materiałów higienicznych na świecie. Na działce o powierzchni 11 ha powstanie zakład, w którym w pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie minimum 170 osób.

W radomszczańskiej podstrefie zakład wybuduje też firma RCO, lokalny podmiot gospodarczy, który zajmuje się sprzedażą i produkcją frontów meblowych. Firma wybuduje nowoczesny, automatyczny zakład. Produkowane wyroby trafią nie tylko do lokalnych wytwórców mebli, ale też poza granice Radomska i na eksport. Kolejne zezwolenie trafiło do firmy Novesto, również zajmującej się produkcją frontów meblowych.

Zezwolenie na rozszerzenie działalności otrzymała natomiast firma Aquila, która rozbuduje istniejący zakład produkcji tektury falistej i opakowań.

info: UM Radomsko

Więcej o:
strefa strefa radomsko sterfa inwestycyjna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE