Zezwolenia na działalność w ŁSSE przyznane

8 firm uzyskało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwie z nich zainwestują w podstrefie radomszczańskiej. Dla miasta oznacza to 80 nowych miejsc pracy.... ››

8 firm uzyskało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwie z nich zainwestują w podstrefie radomszczańskiej. Dla miasta oznacza to 80 nowych miejsc pracy.

 

Oficjalne wręczenie zezwoleń odbyło się w ubiegłym tygodniu w łódzkim Muzeum Kinematografii. Była na nim obecna m.in. prezydent Anna Milczanowska.

 

Firmami, które zainwestują w Radomsku, są Press-Glass oraz PRT Radomsko. Press-Glas rozpocznie w Radomsku wysokowydajną produkcję szyb do kolektorów slonecznych paneli fotowoltaicznych oraz dla producentów mebli, AGD i kabin prysznicowych. To pozwoli na zatrudnienie minimum 50 osób na stanowiskach produkcyjnych i administracyjnych.

 

PRT Radomsko stworzy natomiast w Radomsku zakład recyklingu PET. Będzie w nim wytwarzany r-PET, czyli pełnowartościowy materiał służący do termoplastycznego wykonywania nowych opakowań. Koszt inwestycji to okolo 36 mln zł. W nowej firmie zlokalizowanej w radomszczańskiej strefie pracę znajdzie co najmniej 30 osób.

 

W sumie osiem firm zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Inwestycyjnej 230 mln zł i zatrudni 270 osób.

Więcej o:
łsse strefa ekonomiczna recykling press-glass
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE