Zewnętrzne wsparcie dla szpitala

Szpital Powiatowy w Radomsku dzięki dotacji z Gminy Kleszczów wzbogacił się o wysokiej jakości nowy sprzęt medyczny, niezbędny do ratowania życia i zdrowia najmniejszych pacjentów.

Oddziały neonatologiczny oraz ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku dzięki dotacji z Gminy Kleszczów wzbogaciły się o wysokiej jakości nowy sprzęt medyczny, niezbędny do ratowania życia i zdrowia najmniejszych pacjentów.



Radomszczański szpital dzięki dotacji celowej w wysokości 250 tys. złotych, otrzymanej z budżetu Gminy Kleszczów dokonał zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci systemu centralnego nadzoru okołoporodowego, w tym 3 aparatów KTG, respiratora, 2 pulsoksymetrów, 3 pomp infuzyjnych jednostrzykawkowych, 3 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych, telemetrii płodowej oraz kardiomonitora.

- Zakup tych nowoczesnych urządzeń przyczynił się do realizacji misji szpitala, którą jest świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie, według obowiązujących aktów prawnych i oczekiwań pacjentów, zapewniając im oraz osobom odwiedzającym, a także personelowi, przyjazne oraz bezpieczne warunki pobytu i pracy. Ponadto placówka dokonuje poprawy standardu oferowanych usług medycznych, poprawy warunków bytowych pacjentów korzystających z usług szpitala oraz dąży do pełnej satysfakcji pacjentów i osób zatrudnionych - zapewnia lek. med. Wojciech Zawalski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Poprzez pozyskanie dotacji z Gminy Kleszczów, czego efektem jest zakup wysokiej jakości aparatury, szpital podnosi poziom bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa na szczeblu lokalnym. Współpraca i pomoc Gminy Kleszczów jest bezcenna i dowodzi, że przedstawiciele gminy troszczą się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu - dodaje.

Rocznie w oddziale ginekologiczno-położniczym leczonych jest ponad 2 tys. pacjentów, a na oddziale neonatologicznym ponad 700, dlatego bardzo ważne jest, aby jakość wykonywanych usług medycznych była jak najlepsza. - Niezwykle cennym zakupem jest bezprzewodowy system monitorowania płodu, na który składa się system centralnego nadzoru okołoporodowego, w tym 3 aparaty KTG wraz z telemetrią płodową - zauważa dr n. med. Tomasz Kuban, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego, tłumacząc, iż specjalistyczna aparatura pozwala prowadzić ciągłe, bezprzewodowe monitorowanie stanu pacjentki w okresie przedporodowym oraz w trakcie porodu.

- Parametry płodowe są mierzone i nieprzerwanie przesyłane drogą fal radiowych od przetwornika do stacji bazowej, co eliminuje potrzebę stosowania kabli. Monitor płodu, podłączony do stacji bazowej, wyświetla i rejestruje te parametry. Jest to aparatura medyczna, którą mogą pochwalić się nieliczne szpitale. Ponadto otrzymany sprzęt oraz ten, który posiadamy, przyczyni się do uzyskania przez oddział ginekologiczno-położniczy rangi drugiego poziomu referencyjnego w świadczeniu usług medycznych - zauważa ordynator Tomasz Kuban.

Autor: Karolina Turowska

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.

Więcej o:
szpital powiatowy sprzęt medyczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE