Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim wspiera Szlachetną Paczkę

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim wspiera Szlachetną Paczkę Fot. ZSP w Stobiecku Szlacheckim

Po raz kolejny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. To już trzeci rok z rzędu odkąd społeczność szkoły wspólnie pomaga rodzinom z Radomska.

- Dwa lata temu poznaliśmy pana Jana z rodziną, którego choroba nie pozwalała na zapewnienie najbliższym najpotrzebniejszych środków do życia. Rok temu mieliśmy przyjemność pomóc pani Idze i sprawić radość jej dzieciom. Marzenia takich osób są różne i nie zawsze łatwe do spełnienia. Czasami potrzebny jest piec, a czasem łóżko. Jednak dzięki wspólnej inicjatywie za każdym razem nam się udaje, bo wierzymy, że empatia, wzajemna pomoc i życzliwość to wartości, które stają się warunkiem zachowania godności i normalności. Wspólnie pokazujemy osobom, które mają mniej szczęścia, że wciąż są ważne – mówią koordynatorki akcji w ZSP w Stobiecku Szlacheckim.

W tym roku szkoła pomaga kolejnej rodzinie z Radomska.

Historia Rodziny

Jeszcze kilka lat temu życie pana Tomasza (45 lat) wyglądało normalnie. Pan Tomasz z wykształcenia jest stolarzem i pracował w zawodzie. Wraz z żoną wychowywali córkę i mieszkali w podmiejskim domu. Szczęśliwe małżeństwo zakłóciła choroba pana Tomasza. Początkowo żona wspierała go jeżdżąc z nim do specjalistów, ale rozwój choroby, dłuższy pobyt w szpitalu, doprowadziły do rozpadu małżeństwa. Aktualnie pan Tomasz zajmuje jeden pokój w mieszkaniu swojego ojca. Ataki związane z chorobą praktycznie uwięziły go w domu. Boi się opuszczać mieszkania a nawet wychodzić na klatkę. Prowadzą osobne gospodarstwa domowe dzieląc się tylko kosztami mieszkaniowymi, ale ojciec jest jedyną osobą, która może dla niego zrobić zakupy, wykupić recepty i załatwić sprawy urzędowe.

Jeszcze do niedawna uczęszczał na zajęcia w świetlicy środowiskowej, ale przez pandemię i zawieszenie działalności placówek został praktycznie odcięty od świata zewnętrznego. Jedyną drogą kontaktu z innymi ludźmi pozostał dla niego stary komputer, z którego korzystała jeszcze jego córka. Pan Tomasz utrzymuje się z zasiłku chorobowego i celowego, w sumie w wysokości 673 zł, z którego po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i lekarstw pozostawia mu 388 zł na życie.

POTRZEBY RODZINY:

• Żywność trwała: cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, mąka, makaron, kawa, ryż, kasza, owoce i warzywa w puszkach, mleko UHT, płatki śniadaniowe.
• Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, mydło, szampon, płyny czyszczące, pianka do golenia, maszynki do golenia, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów.
• Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło 160x200).
• Sprzęty gospodarstwa domowego: laptop (Pan Tomasz ze swoją chorobą boi się opuszczać mieszkanie. Jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest rozmowa przez komputer. Jego sprzęt jest już bardzo stary i odmawia posłuszeństwa. Pan Tomasz obawia się, że niedługo całkiem już zostanie odcięty od kontaktu z ludzmi).
• Szczególne upominki: długopis typu Zenith

JAK POMÓC I PRZEKAZAĆ PACZKĘ DO SZKOŁY?

• Przywieź ją do szkoły w terminie do 12 grudnia 2020 roku. Adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim; Stobiecko Szlacheckie 24a; 97-561 Ładzice.
• Lub skontaktuj się z koordynatorami akcji: Magdalena Zielińska oraz Bogumiła Auguścik (tel. 504-290-061).

Więcej o:
stobiecko szlacheckie szkoła stobiecko szlacheckie szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE