Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku został po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku został po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

To już dziewiąty raz, kiedy „Ekonomik” znalazł się w gronie 19 najaktywniejszych szkół z całej Polski. Dodatkowo tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości zdobyła po raz trzeci Sylwia Gnoińska.

W Dniu Przedsiębiorczości ZSE uczestniczy od samego początku, czyli od 18 lat. Kolejna edycja odbędzie się już 6 kwietnia. Również Urząd Skarbowy w Radomsku, z którym „Ekonomik” prężnie współpracuje w tym projekcie, zdobył tytuł najaktywniejszej instytucji w kategorii: firmy i instytucje regionalne.

Dzień Przedsiębiorczości ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia e-wizyty lub wizyty stacjonarnej w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz zweryfikowanie swoich wyobrażeń o danym stanowisku pracy.

W XVIII edycji „Dnia przedsiębiorczości”, pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19, uczestniczyło 5117 uczniów i uczennic ze 183 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 951 firm i instytucji.

Więcej o:
radomsko ekonomik radomsko zse radomsko dzień przedsiębiorczości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE