Radomsko, Łódzkie -2.7o Piątek, 24 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Zespół Szkół Ekonomicznych przystąpił do programu Otwarta Firma

Powiat
Beata Januszewska

W dniach 18-21 listopada w związku z obchodami w Polsce Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ekonomicznych po raz kolejny przystąpił i aktywnie włączył się w realizację programu OTWARTA FIRMA przy współpracy z Młodzieżową Fundacją Przedsiębiorczości.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

- W ramach realizacji projektu OTWARTA FIRMA zaprosiliśmy w ww. tygodniu przedstawicieli lokalnego biznesu oraz instytucji radomszczańskich, dla których jest to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Nasza młodzież natomiast otrzymała możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki zawodowej - mówi Sylwia Gnoińska - szkolny koordynator Otwartej Firmy.

Tematyka na spotkaniach była związana m.in. z prowadzeniem własnej firmy, finansów czy marketingu firmy. Jest to tematyka ekonomiczna oraz z zakresu podstaw przedsiębiorczości, tzw. BIZNES PRZY TABLICY.

Warto również wspomnieć, że w poprzedniej edycji programu szkoła znalazła się już po raz czwarty wśród 10 najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i została nagrodzona kolejną statuetką, co tylko jeszcze bardziej motywuje uczniów do podejmowania takich inicjatyw.

komentarze