Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska stawia na rozwój

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska stawia na rozwój Fot. ZSDiOŚ

W „Drzewniaku” w Radomsku wystartował projekt, który podniesie kwalifikacje zawodowe uczniów. Dla nich przygotowano kilka kursów.

Celem głównym projektu jest podniesienie umiejętności, kompetencji i kwalifikacji zawodowych 45 uczniów, w tym 30 kobiet, zwiększając ich szanse na rynku pracy, przez m.in. realizację staży uczniowskich, szkoleń i kursów, a także podniesienie kompetencji zawodowych przez 22 nauczycieli, w tym 18 kobiet i 4 mężczyzn przez m.in. wyposażenie w sprzęt niezbędny do kształcenia zawodowego.

W dniu 24 października, rozpoczęły się kursy – „Carving I i II stopnia”, „Perfekcyjne techniki strzyżeń”, „Przedłużanie i zagęszczanie włosów”, „Finger Food” jak również „Barista” i Barber, które potrwają do 16 listopada.

Zapalnowano również szkolenia dla nauczycieli z obsługi programu INVERTOR oraz warsztaty pracy nauczycieli kształcenia zawodowego w procesie wprowadzania zmian.

Dofinansowanie projektu z UE wynosi 367 194,68 zł. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Więcej o:
zsdioś projekt drzewniak radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE